„Tak Rozárka neumí mluvit, takže nevím. Ale od té doby, co chodí k otci, protože to není střídavka, ale je to navštěvování otce, tak potom, když se vrátí domů, tak se jí nemůže nikdo dotknout. Je na mně absolutně závislá, nemůžu si ani dojít na záchod,” uvedla Agáta Hanychová v rámci podcastu Agáta a Ornella v květnu tohoto roku, tedy po vleklých soudních tahanicích se svým bývalým partnerem Jaromírem Soukupem.

Tehdy bylo totiž stanoveno, že dcera Rozárka bude u Jaromíra Soukupa každý lichý týden, a to vždy od středečních 9:30 ráno do čtvrtečních 19:00 a v sudých týdnech pak od pátku 9:30 do neděle 19:00. Od počátku září se to ale změnilo, což znamená, že společná dcera je v péči otce každý sudý týden, a to od pátku 9:30 do pondělí 19:00 a každý lichý týden od středy 9:30 do pátku 9:30.
Nyní ale Agáta Hanychová přiznala, že jí mrzí, že tehdy více nebojovala…Do podcastu Agáta a Ornella, který se stal velmi úspěšným a je pravidelně vydáván na platformě Herohero, byl tak pozván právník, se kterým obě ženy řešily partnerské vztahy a spory o děti. „Nakonec jsme měli dohodu, protože já jsem to nezvládla…,” prohlásila Agáta a zeptala se právníka, zda je možné, pokud dítě střídavou péči dobře nezvládá, obrátit se na soud a současnou dohodu změnit…

Střídavá péče je uspořádáním, kdy se na výchově dítě podílí otec i matka, a to víceméně stejným dílem, a kdy dítě tráví s oběma rodiči přibližně stejné množství času. V České republice byl institut společné a střídavé péče zaveden v roce 1998, přičemž psychologové tvrdí, že střídavá péče je vhodná v takových případech, kdy mezi rodiči nedochází k žádným konfliktům. Za takových okolností však nejsou potřeba ani soudy, neboť rodiče se jsou schopni dohodnout a nehrozí tak, že se dítě stane možným prostředkem pro vyřizování vzájemných účtů.